Разговор за Википедија:Избрана слика/2009/мај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ќе ве молам таа сликата со кокошките да ја макнете, не е за Википедија и се пропагира убивање на животни. Заменете ја ако може или така нешто.--MacedonianBoy 21:05, 24 април 2009 (UTC)

Види {{Напатствија за избрана слика}}, според кои може да се иницира промена на избрана слика.--brest (разговор) 21:09, 24 април 2009 (UTC)

Предлог слика за 30 мај 2009 година[уреди извор]

Предлагам да се замени таа слика зошто не е за енциклопедија, а воедно пропагира убивање на животни, спротивно на етиката. Предлагам наместо таа слика да се користи следната:

Chickens in market.jpg
Планината Фуџи сликана од јужната страна на планината Китадаке, втората највисока планина во Јапонија.

Гласање[уреди извор]

За[уреди извор]

За  --MacedonianBoy 21:15, 24 април 2009 (UTC)

Против[уреди извор]

Воздржани[уреди извор]

Заклучок[уреди извор]