Разговор:Чаир

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

На статијава и треба вики-форматирање. Исто така, по правило потипсите не се пишуваат на самите статии, туку тие можат да се најдат во „историја“-та на страницата. За секое прашање стојам на располагање. --Б. Јанкулоскиразговор 13:27, 27 Мај 2006 (UTC)

ОК, го тргнав потписот. А како да ја ставам сликата да се гледа, а да не биде вака со линк?

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо File, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:08, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.