Разговор:Црна дупка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Што треба да се уреди на статијава? --Makempire 10:14, 23 октомври 2007 (UTC)

Треба малку да се дотера да биде во поенциклопедиски стил, да речеме во смисол да се напише безлично. Само за пример: во вториот пасус наместо колку посилно ќе фрлиме, може да стои колку посилно се (ис)фрла и слично. Извини ако го сфати вметнатото шаблонче {{внимание}} лично, но не беше со таква намера. Инаку сметам дека статијата што си ја сработил е искулчително информативна и добра! Се надевам на успешна соработка! Поздрав! --Филип што бе? 11:12, 23 октомври 2007 (СЕВ)
Не беше сфатено лошо, едноставно прашав што би требало да се уреди.. нема врска фала, нов сум на Вики и се обидувам се што ќе можам да ставам тука. И јас се надевам на успешна соработка. (имам неколку нови статии кои ги ставив, а не се уредени со линкови. тоа ми е во план нареден период). Уште едно прашање. Дали цело уредување се изработува рачно, или, има некои wiki едитори за полесно средување на содржините? --Makempire 11:19, 23 октомври 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:58, 28 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

создава наместо креира, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 23:14, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.