Разговор:Христово распнување

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ime[уреди извор]

Не би требало ли да се вика „Распетие Христово“? Мислам дека така највеќе се среќава.--Р ашоAero-stub img.svg 18:18, 6 октомври 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:49, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.