Разговор:ФК Милан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
ВикиПроект Филм Оваа статија е дел од ВикиПроектот Спорт, кој има за цел да создаде прегледен и уреден распоред на статиите поврзани со спортот на Википедија. Слободно може да ја уредите оваа статија, а нешто повеќе околу спортските статии може да прочитате прочитате на страницата на проектот, каде што меѓу другото може да се приклучите на проектниот тим и/или да дадете свој придонес на страницата за разговор.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 20:34, 1 мај 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Промена на зборови од типот сеуште во сѐ уште , одделни зборови сѐ, уште, е акцентирано.
  • цитирана веб страница наместо cite web, назив на шаблон на македонски јазик.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:07, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

редослед[уреди извор]

Дефинитивно не е подобро затоа што сега титулите се наоѓаат под претседатели и менаџери, а и види ја англиската википедија, таа е исто вака направена. Поздрав

ПС. Многу е поважен составот отколку бои и амблеми, навивачи и не знам уште што. --MrBones (разговор) 13:21, 6 август 2009 (UTC)

Името на статијата[уреди извор]

Нели е подобро да се вика статијава како Ф.К. Милан? --Никола Стоіаноски 13:56, 2 септември 2009 (UTC)

Да ти кажам искрено јас мислам дека е најдобро и најлогично да се вика А.Ц. Милан.--MrBones (разговор) 18:23, 2 септември 2009 (UTC)
Мислам дека не треба да е ФК Милан, затоа што како прво нема ништо друго со ова име и се знае дека се работи за фудбалски клуб, а како второ не му е така ни вистинското име.Мислам сепак да се прекрсти во А.Ц. Милан. Бугарите го имаат пишано како АК Милан--MrBones (разговор) 18:27, 2 септември 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Наводи наместо Референци, англизам.

меѓународни наместо интернационални, непотребен интернационализам. Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:06, 3 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.