Разговор:Список на руски владетели

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Еден коментар... или прашање==

Колку што јас знам зборот цар потекнува од латинскиот збор цезар (кајзер), а тоа е исто што и император. Ако не сум во право се надевам дека некој ќе ми објасни во што е разликата.
Благодарам.
Поздрав, Wikimk (разговор) 19:52, 5 февруари 2009 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Списоци наместо Листи, непотребен интернационализам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 11:09, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.