Разговор:Складност (геометрија)

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Дефинициите тука не се во ред, а веќе постои страница за оваа Складност. Lfahlberg (разговор) 11:19, 29 април 2015 (CEST) П.С. Меѓутоа е во ред да се тргнат неточните дефинициите, да се даде соодветна врска до страницата Складност и оваа страница со трите признаци да се преименува Складност (триаголници) (и истата да се среди како што треба ...). 11:35, 29 април 2015 (CEST)Одговори[одговори]