Разговор:Психологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Дали може некако во содржината да се стави Категорија:Психологија (која ја има во листата на категории)? -Boyan 19:56, 23 Септември 2005 (UTC)

Не те разбирам што сакаш да направиш. Во содржината на главната страна? Тоа е страната Шаблон:Содржина. Ако сакаш да додадеш врска кон категоријата психологија, само стави дветочки пред вики-то (Категорија:Психологија). Со тоа додаваш врска, а самата статија не влегува во дадената категорија. --Misos 21:28, 23 Септември 2005 (UTC)

OK

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • досега наместо до сега.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 21:23, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • наводи наместо референци, англизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 22:48, 2 јуни 2010 (CEST), управуван од Brest.

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • сè наместо сé, погрешен надреден знак.
  • филизоф* во философ*, с наместо з, правописна грешка.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 10:47, 10 август 2010 (CEST), управуван од Brest.