Разговор:Општина Бутел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Реакција[уреди извор]

Ќе ве молам вака КРЕТЕНСКИ да на уредувате статии. Истово вака се прави со Македонските филмови. Ако веќе уредувате статија пишете бар што знаете за нејзе.

Категоризирајте и шаблонизирајте откога страната веќе ќе биде уредена. Македонец 21:16, 2 Март 2006 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • октомври име на месец со кое не почнува реченица, со мала буква.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 12:12, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.