Разговор:Мастоцит

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 00:44, 27 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.

Mastocit e bela krvna kletka,a lipocit e kletka na masnoto tkivo!--Adrianabogdano (разговор) 13:12, 12 ноември 2009 (UTC)

Слободно поправете ја содржината на статијата. Википедија е слободна енциклопедија која секој може да ја уредува. Бојан имаш за кажување? 13:41, 12 ноември 2009 (UTC)