Разговор:Македонски парламентарни избори (1994)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

==Распределбата на мандатите==

Распределбата на мандатите може да не е сосема најточна и може да има некои грешки. Податоците од Собранието исто така не се најточни, бидејќи кога ќе се соберат мандатите од сите пратенички групи, бројот на пратеници испаѓа над 120. Ако некој има време и нерви, може „рачно“ да провери која партија колку мандати освоила врз основа на Официјалниот извештај на ДИК (даден како линк во статијата). Единствено распределбата на мандатите во рамките на коалицијата Сојуз за Македонија нема да може да се пресмета, но тоа не е главниот проблем околу распределбата на мандатите. (Zdravko 15:32, 16 февруари 2008 (UTC))