Разговор:Лавовска Област

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • карта наместо мапа, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 02:06, 9 август 2010 (CEST), управуван од Brest.[одговори]

Лавовска област = Љвовска област. Львів = Лавов, но зошто ? --Sehrg (разговор) 04:40, 26 октомври 2011 (CEST)[одговори]