Разговор:Каури (полжави)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Името на статијата е сосема несоодветно, односно неточно. Стефан, тоа што си го превел од англиската Википедија не се однесува на морски полжав, туку се однесува на еден род на полжави - Cypraea - кој во себе вклучува морски видови. Ќе ја преместам статијата во Cypraea. -- Бојан имаш за кажување? 15:10, 19 август 2010 (CEST)