Разговор:Кадина Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Прашање[уреди извор]

Деновиве увидов дека за секоја измена што ќе ја направам на некоја статија потребен е преглед од надлежен корисник. Бидејќи ретко доаѓам на Википедија ме интересира дали е тоа некое ново правило и што од прилика значи тоа? (Да не сум на црна листа како македонски националист што прави неверодостојни статии, па сум под надзор? :):):) Мала шега, не ми замерувајте.) - Марио Шаревски - Македонец (разговор) 20:00, 19 јуни 2010 (CEST)