Разговор:Дина (роман)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Разговор:Дина)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа статија треба да биде преименувана во Дина (роман), бидејќи самата книга е именувана по песочна Дина. Видете на англиската Википедија - en:Dune. Инаку, филмот е супер, книга уште не сум ја прочитал. --FlavrSavr 16:56, 15 Март 2006 (UTC)

Се сложувам, пустинска дина е основниот поим. Boyan 20:58, 15 Март 2006 (UTC)
Се согласувам и јас. Башка, ви препорачувам да ја прочитате книгата (ако сакате ќе ви ја дадам во е верзија) Muad'Dib 13:28, 18 Март 2006 (UTC)
Јас не сум ја прочитај, би сакал било каква верзија :) Инаку постои и група Дина. --Misos 12:37, 18 Март 2006 (UTC)