Прејди на содржината

Разговор:Грчко-македонска тупаница

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

македонски или бугарски јазик?[уреди извор]

Во оригиналниот документ јасно пишува бугарски јазик. Зошто е даден како македонски во статијата? --Стан (разговор) 10:09, 9 мај 2010 (UTC)