Разговор:Градба

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Која е разликата помеѓу „градба“ и „зграда“?

Па, на пример, градба може да е и Ајфеловата Кула или Кинескиот Ѕид. Мене тие баш и не ми личат на згради ;-) Поздрав, Boyan (разговор) 14:05, 21 ноември 2008 (UTC)
О, да. =) --Анонимец (разговор) 14:11, 21 ноември 2008 (UTC)