Разговор:Брвеница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
WikiProject Macedonia Logo mk.svg Оваа статија е дел од ВикиПроект Македонија, чии цели се создавање стандардизиран, информативен и лесен за користење извор за Македонија. Ако сакате да земете учествувате во овој проект, ве молиме посетете ја страната на проектот, каде можете да се приклучите на проектната екипа.

Мрежно место[уреди извор]

Дали би можел brvenica.cjb.net да се смести во „Надворешни линкови“ (се разбира дека не во официјална страница)? Поречанец 20:22, 12 септември 2007 (UTC)

Не гледам проблем во тоа, иако сајтот сеуште е во изработка. --FlavrSavr 20:25, 12 септември 2007 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • карта наместо мапа, англицизам.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 17:12, 6 август 2010 (CEST), управуван од Brest.