Разговор:Библија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оргиналната верзија на Библијата има 66 книги, 77 книги има латинската Вулга верзија на Библијата, тоа се накнадно додадени 11 писма во Стариот Завет, прочитајте го добро воведот на http://en.wikipedia.org/ --Ivostefanov (разговор) 10:45, 8 јули 2010 (CEST)