Разговор:Белград

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

мислев дека ако не постој поголема мотивација ќе биди некој да ја прошири... скудно е ова... али во право си, поарно нешто од ништо

Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg муабет Inverted Pentagram.svg guitardemon666 Inverted Pentagram.svg

pogolemite gradovi vo srbija[уреди извор]

     Pogolemite gradovi vo srbija se:glavniot grad na srbija Belgrad so {2.000.000 ziteli}Novi Sad

Niz,Kragujevac,i pristina ama toj grad veke e vo Kosovo.