Разговор:Антарктичка научна база „Св. Климент Охридски“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Име[уреди извор]

Мислам дека многу посоодветен наслов би бил Антарктичка научна база „Св. Климент Охридски“. На сите други Википедии е слично. Бобан, и без бугарска во насловот ќе знаеме дека базата е бугарска. :) Boyan (разговор) 14:22, 27 ноември 2008 (UTC)

Готово. Биди поздравен, Boban Krumeski (разговор) 06:07, 28 ноември 2008 (UTC)

brest-bot проверка на правопис[уреди извор]

  • Податотека наместо Image, вики клучни зборови на македонски.

Ако имате забележано други синтаксни грешки кои многукратно се повторуваат низ страниците, можете да побарате истите со помош на ботот да се исправат.--Brest-bot (разговор) 08:35, 25 јули 2009 (UTC), управуван од Brest.