Прејди на содржината

Пријатели со привилегии

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Пријатели со привилегии“
Рекламен постер
РежисерВил Глак
ПродуцентМартин Шафер
Лиз Глоцер
Џери Цукер
Џанет Цукер
Вил Глаг
Главни улогиЏастин Тимберлејк
Мила Кунис
Патриција Кларксон
Џена Елфман
Брајн Гренберг
Нолан Голд
Ричард Џенкинс
МонтажаТиа Нолан
СтудиоCastle Rock Entertainment
Zucker Productions
Olive Bidge Productions
ДистрибутерScreen Gems
Премиера22 јули 2011
Времетраење109 миниути
ЗемјаСАД
Јазиканглиски
Буџет$35,000,000
Бруто заработка$149,542,245

Пријатели со привилегии (анг. Friends with benefits) е американски, романтично-комичен филм од поновата продукција снимен во 2011 година. Во филмот главна улога имаат Џастин Тимберлејк и Мила Кунис.