Пријатели со привилегии

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Пријатели со привилегии“
Пријатели со бенефиции.jpg
Рекламен постер
РежисерВил Глак
ПродуцентМартин Шафер
Лиз Глоцер
Џери Цукер
Џанет Цукер
Вил Глаг
Главни улогиЏастин Тимберлејк
Мила Кунис
Патриција Кларксон
Џена Елфман
Брајн Гренберг
Нолан Голд
Ричард Џенкинс
МонтажаТиа Нолан
СтудиоCastle Rock Entertainment
Zucker Productions
Olive Bidge Productions
ДистрибутерScreen Gems
Премиера22 јули 2011
Времетраење109 миниути
ДржаваСАД
Јазиканглиски
Буџет$35,000,000
Бруто заработка$149,542,245

Пријатели со привилегии (анг. Friends with benefits) е американски, романтично-комичен филм од поновата продукција снимен во 2011 година. Во филмот главна улога имаат Џастин Тимберлејк и Мила Кунис.