Мила Кунис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мила Кунис
Мила Кунис на Интернационал Стрип-Кон Интернешнл во Сан Диего во 2012 година
Роден(а)Милена Марковна Кунис
Висина5' 10" (1.78 m)

Милена Маркона Кунис (14 август 1983 – ) е американска филмска глумица.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]