Мила Кунис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мила Кунис
20120712 Mila Kunis @ Comic-con cropped.jpg
Мила Кунис на Интернационал Стрип-Кон Интернешнл во Сан Диего во 2012 година
Роден(а)Милена Марковна Кунис
ВисинаПредлошка:Infobox person/height

Милена Маркона Кунис (14 август 1983 – ) е американска филмска глумица.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]