Предлошка:Tyo

Од Википедија — слободната енциклопедија

TYO: {{{1}}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Става врска со ознаката на Токиската берза.

Не заборавајте дека страниците што ја користат предлошкава треба да се заведат во Категорија:Претпријатија на Токиската берза.

Употреба[уреди извор]

Се внесува следново, притоа заменувајќи го XXXX со бројчената ознака на претпријатието:

{{tyo|XXXX}}
Пример
{{tyo|7203}}

Поврзано[уреди извор]