Предлошка:Tlf

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{tlf|...}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Оваа предлошка работи речиси исто како предлошката {{tlc}}, пог. целосна документација за него.

Овде се неколку едноставни примери:

{{tlf|име на предлошка|параметри}}

Дава ваков испис:

{{име на предлошка|парамери}}

Поврзано[уреди извор]