Предлошка:Tld

Од Википедија — слободната енциклопедија

{{tld|...}}

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Ова е предлошката {{tld}}.

Оваа предлошка работи на начин речиси ист како предлошката {{tlc}}. Погл. целосната документација.

Еве неколку кратки примери:

{{tld|назив на предлошката|параметри}}

Го дава следниов испис:

{{назив на предлошката|параметри}}

Поврзано[уреди извор]