Предлошка:Орбиткутии

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Orbitboxes)
{{OrbitboxPlanet begin}}
{{OrbitboxPlanet}} (само за вонсончеви планети и објекти што не се сигурни [не кафеави џуџиња]).
{{OrbitboxPlanet hypothetical}} (само за хипотетички планети)
{{OrbitboxPlanet disk}} (само за протпланетарни дискови)
{{Orbitbox end}}

Поврзано[уреди извор]