Прејди на содржината

Предлошка:MNP

Од Википедија — слободната енциклопедија

 Северни Маријански Острови

Икона за документација Документација за предлошка

Опис

{{MNP}}

Става знаменце и викиврска за Северни Маријански Острови. Оваа предлошка е пандан на {{flag|Северни Маријански Острови}}, но со стандардниот трибуквен државен код според ISO 3166-1 алфа-3 за земјата како кратенка за позгодно уредување.


Поврзано