Предлошка:Country data Северни Маријански Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Северни Маријански Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Northern Mariana Islands.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северни Маријански Острови Наслов на главата статија (Северни Маријански Острови)
shortname alias Северни Маријански Острови (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Northern Mariana Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Northern Mariana Islands.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба