Предлошка:Infobox Olympics Lithuania

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Литванија на Олимписките игри

Знаме на Литванија
МОК-код  LTU
НОК Национален олимписки комитет на Литванија
Порталwww.ltok.lt (литвански) (англиски)
Олимписка историја
Летни олимпијади
Зимски олимпијади
Други поврзани настапи
Руска империја (1900–1912)
СССР (1952–1988)