Предлошка:Infobox Olympics Ghana

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гана на Олимписките игри

Знаме на Гана
МОК-код  GHA
НОК Гански олимписки комитет
Олимписка историја
Летни олимпијади

*Како Златен Брег

Зимски олимпијади