Предлошка:Country data Yemen

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Yemen е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Јемен

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јемен Наслов на главата статија (Јемен)
flag alias Flag of Yemen.svg Назив на сликата (File:Flag of Yemen.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1927Flag of the Mutawakkilite Kingdom of Yemen.svgFlag of the Mutawakkilite Kingdom of Yemen.svg
1962Flag of North Yemen.svgFlag of North Yemen.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
YEM (преглед) Јемен Јемен

Пример за употреба

  • {{знаме|Јемен}} Јемен
  • {{знамеикона|Јемен}}Јемен

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јемен|1927}} Јемен
  • {{знамеикона|Јемен|1927}}Јемен

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|YEM}}Јемен
  • {{државнознаме|YEM}} Јемен
  • {{знаме|YEM}} Јемен

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: