Предлошка:Country data Senegal

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Senegal е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Сенегал

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Сенегал Наслов на главата статија (Сенегал)
flag alias Flag of Senegal.svg Назив на сликата (File:Flag of Senegal.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SEN (преглед) Сенегал Сенегал

Пример за употреба

  • {{знаме|Сенегал}} Сенегал
  • {{знамеикона|Сенегал}}Сенегал

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|SEN}}Сенегал
  • {{државнознаме|SEN}} Сенегал
  • {{знаме|SEN}} Сенегал[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]