Предлошка:Country data Кнежевство Црна Гора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Кнежевство Црна Гора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кнежевство Црна Гора Наслов на главата статија (Кнежевство Црна Гора)
shortname alias Црна Гора (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Principality of Montenegro.svg Назив на сликата (File:Flag of the Principality of Montenegro.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: