Предлошка:Country data Кнежевство Црна Гора

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Кнежевство Црна Гора е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of the Principality of Montenegro.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Кнежевство Црна Гора Наслов на главата статија (Кнежевство Црна Гора)
shortname alias Црна Гора (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of the Principality of Montenegro.svg Назив на сликата (File:Flag of the Principality of Montenegro.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: