Предлошка:Country data Panama

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Panama е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Панама

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Панама Наслов на главата статија (Панама)
flag alias Flag of Panama.svg Назив на сликата (File:Flag of Panama.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
PAN (преглед) Панама Панама

Пример за употреба

  • {{знаме|Панама}} Панама
  • {{знамеикона|Панама}}Панама

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|PAN}}Панама
  • {{државнознаме|PAN}} Панама
  • {{знаме|PAN}} Панама[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]