Предлошка:Country data Nepal

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Nepal е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Непал

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Непал Наслов на главата статија (Непал)
flag alias Flag of Nepal.svg Назив на сликата (File:Flag of Nepal.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
NPL (преглед)Предлошка:Country data NPLПредлошка:Country data NPL
NEP (преглед)   Непал Непал

Пример за употреба

  • {{знаме|Непал}}   Непал
  • {{знамеикона|Непал}}Непал

Употреба на алијас за пренасочување