Предлошка:Country data MLI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data MLI е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Мали

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Мали Наслов на главата статија (Мали)
flag alias Flag of Mali.svg Назив на сликата (File:Flag of Mali.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1959Flag of Mali (1959-1961).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
MLI (преглед) Мали Мали

Пример за употреба

  • {{знаме|Мали}} Мали
  • {{знамеикона|Мали}}Мали

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Мали|1959}} Мали
  • {{знамеикона|Мали|1959}}Мали

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|MLI}}Мали
  • {{државнознаме|MLI}} Мали
  • {{знаме|MLI}} Мали[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]