Предлошка:Country data Iraq

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Iraq е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Ирак

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Ирак Наслов на главата статија (Ирак)
flag alias Flag of Iraq.svg Назив на сликата (File:Flag of Iraq.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1924Flag of Iraq 1924.svg
1959Flag of Iraq 1959-1963.svg
1963Flag of Iraq (1963-1991).svg
1991Flag of Iraq, 1991-2004.svg
2004Flag of Iraq 2004-2008.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
IRQ (преглед) Ирак Ирак

Пример за употреба

  • {{знаме|Ирак}} Ирак
  • {{знамеикона|Ирак}}Ирак

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Ирак|1924}} Ирак
  • {{знамеикона|Ирак|1924}}Ирак

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|IRQ}}Ирак
  • {{државнознаме|IRQ}} Ирак
  • {{знаме|IRQ}} Ирак[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]