Предлошка:Country data Honduras

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Honduras е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Хондурас Наслов на главата статија (Хондурас)
flag alias Flag of Honduras (2008 Olympics).svg Назив на сликата (File:Flag of Honduras (2008 Olympics).svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Honduras.svgNaval Ensign of Honduras.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Хондурас}} Honduran Navy
  • {{знамеикона|Хондурас|naval}}Хондурас

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
HON (преглед) Хондурас Хондурас

Пример за употреба

  • {{знаме|Хондурас}} Хондурас
  • {{знамеикона|Хондурас}}Хондурас

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|HON}}Хондурас
  • {{државнознаме|HON}} Хондурас
  • {{знаме|HON}} Хондурас[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]