Предлошка:Country data Guatemala

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Guatemala е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Гватемала

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Гватемала Наслов на главата статија (Гватемала)
flag alias Flag of Guatemala.svg Назив на сликата (File:Flag of Guatemala.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1839Flag of Guatemala (1839-1843).svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
GTM (преглед)Предлошка:Country data GTMПредлошка:Country data GTM
GUA (преглед) Гватемала Гватемала

Пример за употреба

  • {{знаме|Гватемала}} Гватемала
  • {{знамеикона|Гватемала}}Гватемала

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Гватемала|1839}} Гватемала
  • {{знамеикона|Гватемала|1839}}Гватемала

Употреба на алијас за пренасочување