Прејди на содржината

Предлошка:Country data European Union

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data European Union е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Европска Унија Наслов на главата статија (Европска Унија)
flag alias Flag of Europe.svg Назив на сликата (File:Flag of Europe.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
EU (преглед) Европска Унија Европска Унија
EUR (преглед)Шаблон:Country data Европска УнијаШаблон:Country data Европска Унија

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: