Предлошка:Country data Europe

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Europe е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Flag of Europe.svg

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Europe Наслов на главата статија (Europe)
flag alias Flag of Europe.svg Назив на сликата (File:Flag of Europe.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба

  • {{знаме|Europe}} Europe
  • {{знамеикона|Europe}}Europe


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: