Предлошка:Country data DJI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data DJI е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Џибути

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Џибути Наслов на главата статија (Џибути)
flag alias Flag of Djibouti.svg Назив на сликата (File:Flag of Djibouti.svg, прикажана горе-десно)

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Поморското знаме на оваа земја е ист како државното знаме, што значи дека Предлошка:Морнарица го дава следново:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
DJI (преглед) Џибути Џибути

Пример за употреба

  • {{знаме|Џибути}} Џибути
  • {{знамеикона|Џибути}}Џибути

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|DJI}}Џибути
  • {{државнознаме|DJI}} Џибути
  • {{знаме|DJI}} Џибути[[Категорија:Предлошки за податоци за земји без посебно предложно име|]]