Предлошка:Country data Chuvashia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Chuvashia е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Чувашија

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чувашија Наслов на главата статија (Чувашија)
shortname alias Чувашија (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Chuvashia.svg Назив на сликата (File:Flag of Chuvashia.svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба