Предлошка:Country data Фарски Острови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Фарски Острови е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Фарски Острови Наслов на главата статија (Фарски Острови)
flag alias Flag of the Faroe Islands.svg Назив на сликата (File:Flag of the Faroe Islands.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
FRO (преглед) Фарски Острови Фарски Острови

Пример за употреба

Употреба на алијас за пренасочување