Предлошка:Country data Тринидад и Тобаго

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Тринидад и Тобаго е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Тринидад и Тобаго Наслов на главата статија (Тринидад и Тобаго)
flag alias Flag of Trinidad and Tobago.svg Назив на сликата (File:Flag of Trinidad and Tobago.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
colonialFlag of Trinidad and Tobago (1889–1958).gifTrinidadflag.gif
navalNaval Ensign of Trinidad and Tobago.svgNaval Ensign of Trinidad and Tobago.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ТРИ (преглед) Тринидад и Тобаго Тринидад и Тобаго

Пример за употреба

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Тринидад и Тобаго|colonial}} Тринидад и Тобаго
  • {{знамеикона|Тринидад и Тобаго|colonial}}Тринидад и Тобаго

Употреба на алијас за пренасочување