Предлошка:Country data Северно Борнео

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Северно Борнео е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северно Борнео Наслов на главата статија (Северно Борнео)
flag alias Flag of North Borneo (1902–1946).svg Назив на сликата (File:Flag of North Borneo (1902–1946).svg, прикажана горе-десно)


Пример за употреба


Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: