Предлошка:Country data Северна Ирска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Северна Ирска е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Северна Ирска Наслов на главата статија (Северна Ирска)
flag alias Ulster banner.svg Назив на сликата (File:Ulster banner.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
unionFlag of the United Kingdom.svgFlag of the United Kingdom.svg
assemblyNI flax V1.pngNI flax V1.png

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
СЕИ (преглед) Северна Ирска Северна Ирска

Пример за употреба

  • {{знаме|Северна Ирска}} Северна Ирска
  • {{знамеикона|Северна Ирска}}Северна Ирска

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Северна Ирска|union}} Северна Ирска
  • {{знамеикона|Северна Ирска|union}}Северна Ирска

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: