Предлошка:Country data Свети Петар и Микелон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Предлошка:Country data Свети Петар и Микелон е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Свети Петар и Микелон

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Свети Петар и Микелон Наслов на главата статија (Свети Петар и Микелон)
flag alias Flag of France.svg Назив на сликата (File:Flag of France.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
месно[[File:{{{flag alias-месно}}}|40px|border]]{{{flag alias-месно}}}

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
SPM (преглед) Свети Петар и Микелон Свети Петар и Микелон

Пример за употреба

Употреба на варијанта

Употреба на алијас за пренасочување